Новини

Зникаюча природа Медоборів Манлявські (городницькі скали)

Неподалік від Тарноруди є майже гірський хребет зі скалами. Ці скали зберегли велику різноманітність природню. Але на відрізку Медоборів що бере початок зі гори Монастир біля села Максимівка і тягнеться до Вівся є 5-ть кар’єрів які нищать цю природу. Але найбільш шкоди приносить Городницький кар’єр. Він майже знищив Панську і Гостру Могилу, а на цьому відрізку найрізноманітніша природа. Тому ми сконцентруємось на цій багатій природі.

Зіновать на схилах Панської гори

Ось це лише невелика частина того різноманіття природи. Більшість видів є рідкісні і не зустрічаються в інших місцевостях. Це багатство пов’язане з тим що люди берегли природу цих місць. До наших днів дійшла легенда про богиню яка жила на горі котру зараз нищить Городницький кар’єр.

Легенда про богиню на Панській горі!

Колись давно жила в печері на Панській скалі богиня і, берегла квіти сон-трави. Вона охороняла сон-траву від тих людей, які по-варварськи, оберемками рвали квіти навесні. В місячну ніч вона виходила з печери, сідала на високий камінь і чесала свою золотаву косу. Розплетена коса, осяяна місячним сяйвом, набирала чародійної сили і богиня вночі карала тих, хто вдень вирвав більше п’яти квіток.

Найжорстокішою була до матерів, які мали плаксивих дітей і рвали оберемками сон, щоб зробити із засушених квітів подушку, на якій дитина спала безпробудно цілу ніч. Однак коли матері рвали сон-траву під час повного місяця, коли коса богині мала чародійну силу, вона міняла плаксиву дитину на спокійну, яка не прокидалась ні вдень, ні вночі. Це непокоїло необачних матерів, які забували, в який час можна рвати сон-траву, не більше п’яти рослин.

Одного разу в селі з’явився невідомий солдат. Він пообіцяв матерям, що звільнить їх від жорстокої богині, якщо вони не будуть рвати більше п’яти штук сону і справлять для солдата бенкет. Ті радо погодилися. Солдат посвятив собі шаблю і в місячну ніч заховався за високий камінь, на який виходила богиня чесати косу. Як тільки місяць почав виходити із-за хмар, богиня почала промовляти слова закляття: «Світи місяцю, бо я хочу косу чесати і шкідників покарати». А солдат схопив за косу і відрізав її. Знесилена богиня залишила печеру і зникли на Панській скалі. Минули роки. Багато людей забули легенду, по-варварськи нищили квіти.

Цей відрізок від Скринського лісу до Манляви є дуже багатий на рослинність велика кількість унікальних рослин ендеміків, а також таких що зникають і занесені до червоної книги.

Heading Title

Новини

Зникаюча природа Медоборів Манлявські (городницькі скали)

by admin

Охоронна археологічна служба України повідомляє про військово-історичний комплекс у місті Кам’янці-Подільському.

by admin

Праці Хмельницького церковно-історичного товариства, випуск 1. 2020 р

by admin

АСТАРТА обробляючи поля травить жителів Волочиська.

by admin

Тарноруда край нашого серця

by admin Відеогалерея

Природа Надзбруччя Тарноруда – Волочиська ОТГ

by admin

Велика фото підбірка Тарноруди.

by admin

Тарноруда. Під Знаком Білої Троянди… Презентація Книги-Альбому

by admin

Прикордонне місто Тарноруда: від склепів і австрійської митниці до трьохсотлітніх лип та броварні

by admin

Загадкові подорожі, або Сім особливостей Тарноруди

by admin

Related posts

Тарноруда на Телебаченні Обласному + Відео !!!

admin

Праці Хмельницького церковно-історичного товариства, випуск 1. 2020 р

admin

Тарноруда. Під знаком Білої Троянди

Лора Підгірна

Leave a Comment