Новини

Нові вівтарі в Миколаївському храмі Образ Ісуса Тарнорудського

img08-02
Вівтарі

Вівтарі є виконані в неоготичному стилі в майстерні львівського столяра, пана Стефана Адамського. Віднині ці прекрасні споруди назавжди будуть служити Божій славі та залучати вірян до зосередження та молитви.

Нагадаємо деякі подробиці з історії вівтарів, які колись прикрашали католицьку церкву в м. Миколаєві. Отець Нікодім Черняхович, будівничий миколаївського костелу, привіз 1896 р. три мармурових вівтарі з Італії. У центральному вівтарі знаходилась копія ікони Матері Божої Ченстоховської, написана у Варшаві. Вона була закрита за іконою св. Йосипа та відкривалася підчас св. Меси. Кому були присвячені бокові вівтарі, зараз невідомо, оскільки вони були знищені більшовиками разом з рештою убрання храму. Нажаль, не залишилося жодної світлини.

Поступово наша парафія відроджується й храм у своєму вигляді починає наближуватись до задумів о. Черняховича. Нові бокові вівтарі є присвячені Ісусу Милосердному та Пресвятій Діві Марії. У лівому вівтарі влаштовано копію чудотворної ікони Ісуса Тарнорудського. Тарноруда – це подільське село, санктуарій, що знаходиться в Хмельницькій області, у якому вже багато століть прочани вшановували Милосердя Боже. У правому знаходиться ікона Матері Божої Ченстоховської, яка нагадує про історичне оздоблення храму. Обидві вівтарні ікони привертають увагу своєю глибокою духовною красномовністю. Вони є повсякчасним запрошенням до молитви.

  

Варто зауважити, що вівтарі були встановлені після неабиякої підготовчої роботи. Парафіяни виявили жертовність у підтримці цього проекту. А тим часом п. Стефан розробляв ескізи майбутніх вівтарів, які б мали гармонізувати зі стилем нашого храму. Після узгодження він розпочав копітку роботу. Праця у власній майстерні зайняла майже рік. Адже, вибраний матеріал, тверде дерево дуба, є доволі нелегким в обробці, особливо для складного художнього різьблення. Пан Стефан самотужки привіз, зібрав та встановив вівтарі. Це не є перша така його праця. Він вже реконструював багато храмових вівтарів у різних містах, наприклад у Жмеринці, Коломиї та ін. Таким чином пан Адамський продовжує служіння свого батька, який ще в радянські часи багато допомагав у збереженні та реконструкції костьольних вівтарів. Будування вівтарів є для пана Стефана більш покликанням ніж працею, адже основним місцем його роботи є школа.

Завдяки майстру та всім, хто долучається до відродження нашого храму, парафіяни свою надію покладають у Господі, що всі старання спричиняться до оновлення людських душ.

Л. Борисова

Related posts

Зникаюча природа Медоборів Манлявські (городницькі скали)

admin

Аліна Коваль. Бути людиною миру

Лора Підгірна

Чому волочиські комісари боялися Тарноруду

Лора Підгірна

Leave a Comment