[dt_fancy_image type=”from_url” image=”https://www.tarnoruda.org.ua/wp-content/uploads/2018/11/бЮДЖЕТ-УЧАСТІ-2018-ТАРНОРУДА.png” image_dimensions=”1920X1080″ media=”https://youtu.be/OuLNmjFPaZA” width=”750″ image_decoration=”shadow” shadow_color=”rgba(0,0,0,0.6)” animation=”wobble”]
Яка вигода?:
- ЗБЕРЕЖЕННЯ ІСТОРИЧНОЇ СПАДЩИНИ
- РОЗВИТОК ГРОМАДИ
- ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ ІСТОРИЧНИХ МІСЦЬ
- ПОКРАЩЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ
- ВІДНОВЛЕННЯ КУЛЬТУРНИХ ТРАДИЦІЙ

Тарнорудський Некрополь  розташований в селі Тарноруда Волочиської ОТГ, має велику кількість історичних поховань і пам’яток.  Загальна площа некрополя складає 4,7 гектара старовинних поховань , які умовно можна розділити на 5 сектоів:

  • Старий католицький сектор
  • Старий греко-католицький сектор
  • Старий православний сектор
  • Новіший католицький
  • Новіший православний

В некрополі розташовано близько 15 крипт серед яких частина збереглась а інша частина потребує збереження  і наукового дослідження. На території розташовано фундаменти двох церков один з ни х зберігся в відносно гарному стані з підлогою та підземним приміщенням, а інший потребує наукового дослідження і професійних розкопок.  Велика кількість поховань була понищена та пограбована на початку 20 століття з приходом «Червоного терору».  На території некрополя є поховання священників, ксьондзів, військових, промисловців,  митців, поміщиків та знаті. Велика частина надгробків мають велику мистецьку історичну та наукову цінність.

Наша мета це відкрити та зберегти історичну спадщину нашої громади. Для цього потрібно провести наступну роботу:

  1. Вирубка парослі та сухих дерев жителями громади спільно з працівниками ЖКГ .
  2. Визначення основних цінних пам’ятників і прокладання оглядових стежок.
  3. Виготовлення мапи некрополів .
  4. Виготовлення інформаційних табличок і вказівників.
  5. Облаштування під’їзду і місць для паркування.

Розширенепояснення

1.Вирубку молодої  парослі та сухих дерев що, заважають доступу та в деяких місцях руйнують пам’ятки. Важливим аспектом є те що великі дерева теж мають історичну цінність і теж потребують збереження як пам’ятки природи.Корисними при цьому є великі дерева що мають крону яка захищає пам’ятки від дії сонця.  Найбільшу проблему створюють саме кущові зарослі, зокрема бузок.  В давні часи територія Некрополя була засаджена вічнозеленими рослинами туями та самшитами, доцільно  буде відновити ці насадження.

  1. Проведення опису і дослідження крипт та надгробків з можливістю визначення особливо цінних і цікавих з історичної точки зору для історії громади. На підставі дослідження і визначення сформувати мапу Некрополя.
  2. Виготовити мапу Тарнорудського Некрополя з нанесенням маршрутів для огляду.
  3. Прокладання доріжок і встановлення інформаційних вказівників і табличок з описами до об’єктів.
  4. Проведення робіт з підготовки парко місць для авто.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

БЮДЖЕТ УЧАСТІ
- ЩО ЦЕ ТАКЕ?
- ХТО ВИРІШУЄ?
- ДЕ ГОЛОСУВАТИ?

Бюджет участі – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста/ОТГ та/або голосування за них.

Будь-який житель міста/ОТГ може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті/ОТГ, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету 2019 року.

Платформа «Громадський проект» дозволить вам брати участь в конкурсі, не виходячи з дому: ви можете подати заявку on-line і відслідковувати долю свого проекту прямо на сайті.

ГОЛОСУЙ
ВЖЕ ЗАРАЗ
ТВІЙ ГОЛОС
ВАЖЛИВИЙ